Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Karolín

Návštěv :
Celkem : 715
Týden : 4
Dnes : 0
podrobnosti

 OBRÁZEK : o_knihovne.jpg

Zřizovatelem  knihovny je Obec Karolín…

 

 

!!!Pozor změna výpůjční doby !!!

 

SurprisedVýpůjční dobaWink

 

 Čtvrtek: 17.30 – 19.30 hod.

knihovnakarolin@seznam.cz

 

 Střípek z historie knihovny…

 

Zajímavá zmínka o obecní knihovně Karolín je v knize Fratiška Peřinky – Vlastivěda moravská- Kroměřížský okres. 

 

V roce 1907 bylo v obecní knihovně 120 svazků knih…


V současné době funkci knihovníka v obci zastává paní Jiřina Zavadilová. Knihovna poskytuje výpůjční a informační služby. V knihovně se neplatí žádný registrační poplatek. Čtenáři při první návštěvě pouze vyplní a podepíší přihlášku a obdrží čtenářský průkaz (Za nezletilé děti podepisují přihlášku rodiče).

Ve stálém fondu knihovny mají čtenáři k dispozici kolem 1336 svazků. Knihovní fond se každým rokem rozrůstá nákupem nových knih, které jsou nakupovány z prostředků obce a pečlivě je vybírá paní knihovnice, tak aby odpovídaly současným trendům a požadavkům čtenářů. Skladba knihovního fondu je velmi pestrá. Obsahuje výběr moderních románů pro ženy, muže, detektivky, historické romány. Je zde i velký výběr z populárně naučné literatury. Na své si přijdou děti i mládež. Pro ně jsou tu připraveny pohádky, dívčí romány, dobrodružné knihy, příběhy o dětech a pod. Knihovna je vybavena počítačovou sestavou s možností přístupu na internet zdarma ve výpůjčních hodinách.

( Pokyny pro využívání výpočetní techniky)

Knihovna úzce spolupracuje s Knihovnou Kroměřížska-příspěvkovou organizací, která jí poskytuje regionální služby. Regionální funkce jsou financovány z finančních prostředků Zlínského kraje. Kromě metodické a konzultační činnosti pracovníci pomáhají s revizemi a aktualizacemi knihovního fondu. Knihovna Kroměřížska poskytuje zdarma 2× do roka výměnné soubory knih, které obohacují stávající nabídku knih.

V březnu roku 2018 pracovnice Knihovny Koměřížska elektronicky zkatalogizovaly knihovní fond v systému AKS Tritius, díky kterému je možno vyhledávat všechny naše knihy (včetně knih zapůjčených výměnných souborů) v on-line katalogu (do katalogu se dostanete z hlavní nabídky webových stránek naší knihovny – menu „On-line katalog“).


Karolínská jubilejní publikace

 

OBRÁZEK : obrazek_knihy_karolin.png

Kniha mapuje historii obce Karolín a přináší zajímavé příběhy a povídky z prostředí kouzelné obce Karolín.

 


 Kalendárium www.libry.cz